WYDARZENIA W ŚWIETLICY

ROK SZKOLNY 2019/2020

Spotkanie z Mikołajem dla klas II
(Marta Partyka)


Mikołajki w świetlicy dla klas IV i V

(Wychowawcy świetlicy Dużej 103)

Wycieczka klasy 3b do Narodowego Banku Polskiego
Warsztaty – „Nasz polski złoty” w Centrum Pieniądza
(Katarzyna Szwalska)

Warsztaty klasy 3a – „Zimowe domki” organizowane
w II Ogrodzie Jordanowskim
(K. Jabłońska, K. Pawłowska, A. Komsa)

Warsztaty Mikołajkowe dla klas trzecich „Kartki z życzeniami dla Św. Mikołaja”
(Katarzyna Szwalska, Karolina Jabłońska)

ŚWIĄTECZNO-ZIMOWE LAMPIONY W WYKONANIU IIC
(Marta Partyka)


TURNIEJ GRY W DARTA

(Katarzyna Pawłowska)

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
(Katarzyna Pawłowska)


Andrzejki w świetlicy dla klas IV i V

(wychowawcy świetlicy kl. IV i V)

Andrzejki dla klas 1-3
(MSU, Karolina Jabłońska)

Bardzo dziękujemy wszystkich uczestnikom za wzięcie udziału w naszym konkursie „Kreatywna zabawka”.  Gratulujemy laureatom i zapraszamy do naszych kolejnych konkursów.
(Karolina Jabłońska)


„Przysłowiowa Bawełna”
(Katarzyna Pawłowska)

Bal Spotkanie Bajek

(Dorota Włodarczyk -kl.1; Agnieszka Adamczyk, Karolina Jabłońska -kl.2 i 3)

Inspiracje z masy solnej w 3a
(Karolina Jabłońska)


Podsumowanie i wystawa prac z ceramiki kl. 2c oraz 2a
(Agnieszka Komsa)

Zabawy kulinarne w 1c – ciasto Bananowiec
(Iwona Łatka)

Koło świetlicowy zabawy integracyjno- sportowe
(Karolina Jabłońska)

21 listopada – Dzień Życzliwości – 2c
(Marta Partyka)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabawy z igłą i nitką kl. IV b
(Edyta Starzec)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia umuzykalniające – zabawy rytmiczne przy muzyce
(Agnieszka Adamczyk)

Zajęcia malarskie w kl. 1a
(Katarzyna Kalinowska)

„Wędrująca poezja”

(Katarzyna Pawłowska) 
„Wiwat Niepodległa”
(Magdalena Mieszkowska, Edyta Starzec, Katarzyna Pawłowska)
„Serca dla Polski”
(Katarzyna Pawłowska)
Dzień dobrego jedzenia w świetlicy kl. V
(Edyta Starzec)
Dzień Zdrowego Jedzenia 
(Magdalena Mieszkowska, Edyta Starzec, Katarzyna Pawłowska)

W klasie IIc pijemy i robimy koktajle z jogurtu naturalnego i owoców
(Marta Partyka)

Miś Wojtek – Dzielny Żołnierz (praca do konkursu)
(Katarzyna Kalinowska)

Świetlicowe koło polonistyczne „Kolorowe kodowanie”
(Katarzyna Pawłowska)

Małe formy rzeźbiarskie” – w poszukiwaniu form i kolorów
(Katarzyna Kalinowska)

Koło plastyczne dla klas IV i V „ W świecie barw i kolorów”
(Edyta Starzec)

Zajęcia z ceramiki w 2a
(Agnieszka Komsa)


Dekoracje jesienne 

(Edyta Starzec , Magdalena Mieszkowska, Katarzyna Pawłowska)

Koło plastyczne dla kl. IV „ W świecie barw i kolorów”
(Edyta Starzec)

Halloween 3D 
(Iwona Łatka) 

Jesienne prace plastyczne-witraże 
(Agnieszka Adamczyk)

Klasa 1a uczciła pamięć Zenona Bema, który niósł pomoc tonącej kobiecie
(Katarzyna Kalinowska)

Pasowanie na Świetliczaka
(Dorota Włodarczyk)

„Aktywnie i zdrowo- dzień na sportowo”

(Karol Kołacz)

Sadyba i jej tajemnice. Poznajemy historie naszej Małej Ojczyzny
(Marta Partyka)

Wycieczka nad Jeziorko Czerniakowskie Kl. 1B
(Dorota Włodarczyk, Katarzyna Pawłowska)


Bezpieczeństwo informacji w Internecie #CodeWeek w świetlicy
(Agnieszka Adamczyk)


Jesienne zabawy logiczne
(Agnieszka Adamczyk)


Rezerwat Przyrody Jeziorko Czerniakowskie – miejsce wypoczynku i dobrej zabawy. Spacer przyrodniczy klasy 2a i 2b
(Agnieszka Adamczyk i Łukasz Szydlik)

Koło plastyczno – techniczne „Jesień w 3d”
(Iwona Łatka)


Gry i zabawy sportowe w ramach wolontariatu kolegów i koleżanek z Dużej SP

Spacer nad Jeziorko Czerniakowskie klasy 1c
(Iwona Łatka)

Wycieczka klasy 3a i 3b nad Jeziorko Czerniakowskie
(Katarzyna Szwalska i Karolina Jabłońska)

Klasa IIC przygotowała plakaty zachęcające do ochrony obszaru Rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego pt. „Ratujmy Jeziorko Czerniakowskie”
(Marta Partyka)

„Małe formy rzeźbiarskie w kl. 1a”
(Katarzyna Kalinowska)

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy – warsztaty dla klas 4- 5
(Agnieszka Komsa)

Zajęcia pokazowe z Jogi
(Agnieszka Komsa)

Kukiełkowe szaleństwo w kl. 1a
(Katarzyna Kalinowska)

Wycieczka ścieżką przyrodniczą klasy IIC nad Rezerwat Przyrody Jeziorko Czerniakowskie
(Marta Partyka)

Międzyświetlicowy Turniej w Piłkę Nożną
(Łukasz Szydlik)

„Jesienne inspiracje artystyczne – kasztany” (klasa 1a)
(Katarzyna Kalinowska)

 

Konkurs plastyczny dla klas IV i V „Pani Jesień”
(Edyta Starzec i Magdalena Mieszkowska)

„ Jem zdrowo” zajęcia rękodzielnicze z wykorzystaniem włóczki w klasie 3a
(Karolina Jabłońska)

Prace kreatywne – kasztany+plastelina= zabawa 
(Agnieszka Adamczyk)

MasterChef zdrowe koreczki w 1c
(Iwona Łatka)

Labolo – zajęcia pokazowe dla klas 1
(Agnieszka Komsa)

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy – warsztaty dla klas 1 i 3
(Agnieszka Adamczyk)

Zajęcia pokazowe Magenta – dla klas 1
(Agnieszka Komsa)

Powitanie jesieni w klasie 3a
(Karolina Jabłońska)

————————————————————————————————————————–

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Turniej szachowy „Zostań królem szachów”
(Magdalena Mieszkowska)


Poznajemy tajemnice chemii – zajęcia pokazowe dla klas 4-5
(Agnieszka Komsa)

Zabawy na świeżym powietrzu klasy 2a
(Karolina Jabłońska)

III MIEJSCE W DZIELNICOWYM VIII TURNIEJU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ.

 Naszą świetlicę reprezentowali uczniowie kl. 2: Nikodem W., Albert K., Franek G. Chłopcy walczyli bardzo dzielnie z drużynami z innych szkół Mokotowa. Wielkie gratulacje dla dzielnej drużyny. P. Grażynie Romańczuk za przygotowanie uczniów do zawodów składamy serdeczne podziękowania i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Dzień Dziecka w klasie 3b
(Iwona Łatka)

Z okazji Dnia Mamy klasa 2b wykonała na naszych zajęciach prezent – zawieszkę w formie serduszka.
(Katarzyna Kalinowska)

Turniej w kółko i krzyżyk – klasa 3b
(Iwona Łatka)

Międzyświetlicowy Turniej w Warcaby
Turniej odbył się 22 maja 2019 r. w SP 212. Nikodem zajął 3-e miejsce, a Jurek 5-te miejsce. Serdecznie gratulujemy
(Magdalena Mieszkowska)

Zdrowo i kolorowo
(Katarzyna Pszczoła)

Prezenty na Dzień Mamy
(Anna Owsiany)

Wizyta w Szkole Amerykańskiej na przedstawieniu musicalowym
(Józef Moniuk)

Talent Show klas 4-6
(Józef Moniuk)

Dzień Mamy w klasie 3b
(Iwona Łatka)

Kwiaty na Dzień Mamy -1b
(Agnieszka Adamczyk)

WARSZTATY FLORYSTYCZNE Z ŻYWYCH KWIATÓW PT. „FLOWER BOX” – KL. 3
(Katarzyna Pszczoła)

ZABAWA INTEGRACYJNA W KL. 1, 3 „ PODCHODY”
(Anna Piątek, Agnieszka Komsa)



Wiosna za oknem – 3b
(Iwona Łatka)

Warsztaty z ceramiki w klasie 1c
(Agnieszka Komsa)

Turniej w warcaby – 3b
(Iwona Łatka)

Wielkanoc – 1c
(Anna Owsiany)


Zajęcia muzealne „Blask orderów z bliska” w Łazienkach Królewskich. 3c

(Katarzyna Szwalska)


„Świetlicowe Koło Małych Form Rzeźbiarskich – masa solna”
(Katarzyna Kalinowska)

„Przyroda budzi się powoli do życia, a z nią jeże.
Klasa 2b zrobiła przytulanki – jeże.”
(Katarzyna Kalinowska)

„Zajęcia z wyplatania na dysku kumihimo – super atrakcja zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.”
(Katarzyna Kalinowska)

Rozwijamy zamiłowanie do szycia kl.IV
(Edyta Starzec i Magdalena Mieszkowska)

POWITANIE WIOSNY NA SPORTOWO kl. IV -V
(Karol Kołacz)

Powitanie Wiosny w świetlicy – klasy 1
(Łukasz Szydlik)

Przebiśniegi – witamy wiosnę
(Agnieszka Adamczyk)

Słońce świeci nad nami – klasa 1b
(Agnieszka Adamczyk)

SPOTKANIA  Z  PRZEDSZKOLAKAMI  W  ŚWIETLICY

 Warsztaty wielkanocne 3 b
(Iwona Łatka)

Gazetka wiosenna-kwiaty 3b 
(Iwona Łatka)


Między nami dziewczynami – zajęcia w kl. 1 c z okazji Dnia Kobiet
(Agnieszka Komsa)


Bukiety z okazji Dnia Kobiet
(Katarzyna Pszczoła)

Koło plastyczne  – kleksy stworki
(Anna Owsiany)

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS „FIGURA SZACHOWA 3D”
Miło nam poinformować, iż w konkursie pt. „ FIGURA SZACHOWA 3D”, organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 190 im. Orła Białego, 
w kategorii klas 2 otrzymali wyróżnienia: Albert, Kinga oraz Marcel. Prace powstały pod kierunkiem p. Grażyny Romańczuk.

Pani Grażynce oraz naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(Agnieszka Komsa)

Warsztaty „Życzliwa dłoń”
(Katarzyna Pszczoła)

Walentynki w świetlicy – Mała SP
(Agnieszka Komsa)

Walentynki – 3b
(Iwona Łatka)

Warsztaty z metaloplastyki dla klas 1
(Agnieszka Komsa)

Walentynkowe drzewka życzliwości w 1b
(Agnieszka Adamczyk)

Walentynkowe serce
(Katarzyna Pszczoła)

Moje wspomnienia z ferii – koło plastyczne
(Anna Owsiany)

Przegląd Piosenki Zimowej dla klas 1-3
(Łukasz Szydlik)

INTEGRACJA ŚWIETLIC  SADYBY – SPOTKANIE SP 103 Z SP 115
(Agnieszka Komsa)

Master chef w klasie 3b
(Iwona Łatka)

Kraina śniegu i lodu – zimowe prace plastyczne w 1b
(Agnieszka Adamczyk)

Laurki z okazji Dnia Babci o Dziadka w 2 a.
(Karolina Jabłońska )

Prezenty dla Babci i Dziadka od klasy 1b
(Agnieszka Adamczyk)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia plastyczne „Karnawałowe stroje Pani Zimy”
(Magdalena Mieszkowska i Edyta Starzec )


Zabawy z plasteliną klasa 2a
(Karolina Jabłońska)

Karnawałowy potwór
(Katarzyna Pszczoła)

Laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka
(Katarzyna Pszczoła)

Warsztaty „ Witraże” z okazji Dnia Babci i Dziadka w kl. 2
(Agnieszka Komsa)

W świątecznym nastroju – kl. 1c
(Agnieszka Komsa)

Klasy IV i V rozwijają zamiłowanie do szycia.
(Wychowawcy świetlicy)

Maski karnawałowe w 1c
(Marta Partyka)

Laurki dla Babci i Dziadka oraz wystawa portretów w klasie 3b

(Iwona Łatka)

Świetlicowe koło krawieckie
(Dorota Topolnicka)

Bombki klasy 3a
(Dorota Topolnicka)

Świąteczne choinki z gazet – klasa 1b
(Agnieszka Adamczyk)

Klasy 4-5 ze świetlicy w Dużej Szkole na wystawie „W Polsce króla Maciusia” w Muzeum POLIN
(Magdalena Mieszkowska)

Świąteczne zabawy z igłą i nitką dla kl.4
(Magdalena Mieszkowska i Edyta Starzec)

Świąteczne prace plastyczne w świetlicy kl. 4a i 4d
(Edyta Starzec)

Klasa 2a podczas zabaw na placu zabaw na Stegnach

(Karolina Jabłońska)

Dekorowanie choinek
(Wychowawcy świetlicy Dużej SP)


Dekoracje z balonów

(Katarzyna Pszczoła)

Spotkanie z Mikołajem – Duża SP
(Edyta Starzec, Katarzyna Pszczoła)


Koło taneczno – ruchowe dla klas 1

(Agnieszka Adamczyk)

Koło krawieckie dla klas 3
(Dorota Topolnicka)

Spotkanie z Mikołajem – klasy I-III
(Marta Błażejczyk)

Kartki Bożonarodzeniowe dla Kai – wykonane przez klasę 2a
(Karolina Jabłońska)

Stroiki Bożonarodzeniowe dla klas 1
(Marta Błażejczyk, Katarzyna Pszczoła)

Koło świetlicowe „Przewodnik po Mokotowie” – dla klas 1
(Marta Błażejczyk)

Gwiazdy z papieru w klasie 3b
(Iwona Łatka)

Mikołaje, krasnale, elfy z plasteliny.
(Anna Owsiany)

Andrzejki – klasy IV-V
(Edyta Starzec, Magdalena Mieszkowska)

Andrzejki – klasy I-III
(Dorota Topolnicka, MSU)

Bal „Spotkanie bajek” – klasy I-III
(Agnieszka Adamczyk)

Warsztaty florystyczne-dekoracje świąteczne
(Katarzyna Pszczoła)

„Barwy jesieni”
(Magdalena Mieszkowska we współpracy z Edytą Starzec)

Klub Małego Odkrywcy – 2a
(Karolina Jabłońska)

Halloween w 3D – klasa 3b
(Iwona Łatka)

Jesienne witraże – koło plastyczne
(Anna Owsiany)

Węże maskotkowe
(Iwona Łatka)

NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII W ŚWIETLICY
(Agnieszka Komsa, Katarzyna Pszczoła, Magdalena Mieszkowska)

Zajęcia pokazowe z Labolo dla klas 1.
(Agnieszka Komsa)

Koło polonistyczne – „Zabawy z emocjami”
(Katarzyna Pszczoła)

Biało czerwone inspiracje w kl. 2a
(Agnieszka Komsa)

,,Moje życzenia dla Polski” – świetlicowe koło polonistyczne
(Katarzyna Pszczoła)

Prace uczniów na zajęciach koła polonistycznego zatytułowanych :
Aranżacja florystyczna inspiracją do tworzenia poezji.
(Katarzyna Pszczoła)

Zabawy z plastyką – symbole narodowe.
(Edyta Starzec)

Świetliczak CUP – Turniej piłki nożnej klas 4-6
(Karol Kołacz)

Świetlicowe zabawy z muzyką
(Józef Moniuk)

Dary jesieni – malowanie plakatówkami owoców i warzyw z martwej natury. Świetlicowe koło plastyczne.
(Anna Owsiany)

Kolaż: wycinanka z gazet – Świetlicowe koło plastyczne.
(Anna Owsiany)

Jaki znak Twój? – Orzeł biały – kl. 1c
(Agnieszka Komsa)

Klub młodego odkrywcy klasy 2
Pierwsze zajęcia za nami: wykonaliśmy takie eksperymenty m.in. jak: zaczarowany balon, wędrująca woda czy lawa.
(Karolina Jabłońska)

Zabawy sprawnościowe w 1b
(Agnieszka Adamczyk)

Jesienne koreczki w 3b

(Iwona Łatka)

Świetliczak CUP – Turniej piłki nożnej klas 3
(Łukasz Szydlik)

Świetliczak CUP – Turniej piłki nożnej klas 1
(Łukasz Szydlik)

Jesienne abstrakcje
(Magdalena Mieszkowska)

Zawieszki do kluczy z włóczki w 3c
(Katarzyna Szwalska)

Balonowa jesień w naszej świetlicy
(Agnieszka Adamczyk)

Warsztaty plastyczne – MAGENTA – dla klas 1
(Agnieszka Komsa)

Zajęcia plastyczne „Z patriotyzmem w tle”
(Magdalena Mieszkowska)

Wycieczka do Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na Sadybie – klasy 3

Świetlicowe zabawy na świeżym powietrzu dla klas IV -V
(Wychowawcy świetlicy)

Zajęcia  rękodzielnicze w plenerze –  ” Róże z liści”
(Edyta Starzec)

Zajęcia plastyczne – „Barwy Jesieni”
(Edyta Starzec)

Zajęcia sportowe w klasach IV – V – nauka gry w siatkówkę
(Karol Kołacz)

Pasowanie na Świetliczaka 2018 – klasy: 1a, 1b, 1c
(Mały Samorząd Uczniowski, Agnieszka Adamczyk, Sławomir Joński)

Prace plastyczne z wykorzystaniem darów jesieni w klasie 3a
(Dorota Topolnicka)

Ekoludek klasy 3a
(Dorota Topolnicka)

Jesienne witraże w klasie1b
(Agnieszka Adamczyk)

Owocowe sałatki w 3b
(Iwona Łatka)

Jesienne zabawy z kasztanami w 3b
(Iwona Łatka)

Zajęcia pokazowe JOGI dla klas 1-3
(Agnieszka Komsa)

Wycieczka klas pierwszych do Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na Sadybie.
(Agnieszka Adamczyk, Łukasz Szydlik, Marta Błażejczyk)

Udział w warsztatach kaligraficznych klasy 2b w Państwowym Muzeum Archeologicznym. Poznanie warsztatu pracy średniowiecznego skryby
(Katarzyna Kalinowska)

Rozpoczęcie roku szkolnego na sportowo klas trzecich
(Łukasz Szydlik)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 klas drugich na sportowo
(Łukasz Szydlik)