BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA  w DUŻEJ SZKOLE ul. Limanowskiego 9
zaprasza od poniedziałku do piątku  8.00 – 13.30

Pani Jolanta Domalska
Pani Agnieszka Rokita

BIBLIOTEKA  w MAŁEJ SZKOLE ul. Jeziorna 5/9
zaprasza od poniedziałku do piątku  7.30 – 13.30

Pani Lucyna Kuć

 

O bibliotece

Liczący ok. 8 tys. woluminów księgozbiór biblioteki przy ul. Limanowskiego wzbogacił się o prawie 700 pozycji książkowych dzięki udziałowi naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.
Uczniowie, nauczyciele, pozostali  pracownicy szkoły oraz rodzice mogą wybierać spośród literatury pięknej – powieści obyczajowych, przygodowych, historycznych i fantastyki, poezji, a także literatury popularnonaukowej. Dbamy również o zapewnienie uczniom pełnej oferty lektur szkolnych.
Uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania; mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc pań bibliotekarek: p. Jolanty Domalskiej i p. Agnieszki Rokity.

Czytelnia multimedialna

W sali obok biblioteki znajduje się czytelnia z bogatym księgozbiorem podręcznym zawierającym: encyklopedie ogólne i przedmiotowe, słowniki do języka polskiego i języków obcych, atlasy, albumy i książki popularnonaukowe. Można z nich korzystać na miejscu. Uczniowie mają do dyspozycji 11 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Nauczyciele prowadzący lekcje w czytelni korzystają również ze zbiorów audiowizualnych zgromadzonych w tym miejscu.