„MAŁY” SAMORZĄD

Samorząd Uczniowski (w skrócie SU) jest organem mającym na celu troskę o interesy wszystkich uczniów w szkole. Zasady jego wyboru, funkcjonowania oraz uprawnienia określa Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Samorząd tworzą wszyscy uczniowie, którzy wybierają swoich reprezentantów, tj. Radę Samorządu Uczniowskiego.
Samorząd Uczniowski obecny jest w życiu codziennym uczniów i szkoły. Współpracuje z dyrekcją, radą pedagogiczną i radą rodziców, ale przede wszystkim organizuje wszelkie uroczystości szkolne i włącza się w działalność o charakterze charytatywnym. Opiekunowie samorządu nie tylko czuwają nad pracą SU ale chętnie służą radą, doświadczeniem i pomocą w organizacji imprez organizowanych przez uczniów.

ROK SZKOLNY 2019/2020

PROGRAM MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Tablica informacyjna Małego Samorządu Uczniowskiego znajduje się na korytarzu I pięta między salami 22 i 23.
„Skrzynka pomysłów” Chcesz zorganizować konkurs, masz pomysł na miło spędzony dzień lub co zrobić, by wszyscy w szkole czuli się dobrze? Napisz to na kartce, złóż ją odpowiednio i włóż do naszej SKRZYNKI POMYSŁÓW. Może to właśnie Twój pomysł zostanie zrealizowany w naszej szkole.

Opiekunowie Małego Samorządu: Karolina Jabłońska, Agnieszka Komsa

Sekcja artystyczna:
Lila G.
Fryderyk Sz.
Blanka W.
Jadwiga M.

Sekcja konkursowa:
Ewa B.
Amelia C.
Hanna U.

Sekcja zabaw:
Hanna I.
Malwina G.

Sekcja Sportowa:
Marcel M.
Krzysztof P.
Nowym członkom MSU życzymy dobrej zabawy oraz sukcesów.

29 listopada – zabawy i wróżby andrzejkowe dla klas 1-3

—————————————————————————————————————————-

ROK SZKOLNY 2018/2019

LAUREACI KONKURSU „ZWIASTUNY WIOSNY ” DLA KLAS 0 – III

 I MIEJSCE:  Jakub  J. ,  Krzysztof  P.
II MIEJSCE: Hanna I. , Kinga J.
III MIEJSCE: Nikodem W. Milo M.

 WYRÓŻNIENIE :

    • Małgorzata K.
  • Piotr S.
  • Jerzy I.
  • Albert K..
  • Natalia G.
  • Jan P.– Z.
  • Jakub B.
  • 0b – wszyscy uczniowie

Mały Samorząd  Uczniowski bardzo dziękuje  wszystkim uczniom  biorącym  udział  w naszej zabawie.  Każdy z uczestników  konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz  nagrodę. Zapraszamy za rok.

TROPICIELE WIOSNY  W  KLASACH  0 – III 

Mały Samorząd  Uczniowski  powitanie wiosny rozpoczął od ogłoszenia konkursu na plakat do hasła .„ Na Tropie Wiosny”.  Konkurs  skierowany był  do klas 0 – 3  w ramach programu ekologicznego realizowanego w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli za zadanie przygotować i wywiesić  plakat dotyczący wiedzy o jednej wylosowanej przez siebie roślinie – zwiastunie wiosny . W dniu rozstrzygnięcia konkursu tj. 21.03.19 r. odbyło się krótkie spotkanie podczas którego każda klasa mogła zapoznać się z informacjami o zwiastunach wiosny.

 

WALENTYNKI W MAŁEJ SP.

WYCIECZKA DO MUZEUM „POLIN” – Wystawa „KRÓL MACIUŚ PIERWSZY”

BEZPIECZNYCH I UDANYCH FERII ŻYCZY MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Lekcje zakończone, oceny wystawione, zaczynamy ferie.
Mały Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę o tym, jak bezpiecznie spędzić ten czas.
Bawcie się dobrze i do zobaczenia za dwa tygodnie!

 Mały Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie z seniorami z Domu Opieki, którzy czytali dzieciom bajki.

Mały Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs” Świąteczny wystrój drzwi”.
Dziękujemy za przystąpienie do konkursu i wykonanie pięknych prac. Wszystkie pomysły były bardzo ciekawe i kreatywne w związku z czym postanowiliśmy nie wyłonić jednego zwycięzcy.
Wszystkim gratulujemy!

Mały Samorząd Uczniowski zorganizował kolejne wyjście do Domu Opieki Dla Seniorów w Wilanowie. Dzieci zaprezentowały wierszyki a uczennice z klasy 5 zaśpiewały kolędy. Później wspólnie z seniorami śpiewaliśmy kolędy. Dzieci złożyły życzenia świąteczne i wręczyły wykonaną własnoręcznie kartkę świąteczną z życzeniami od Szkoły Podstawowej Nr 103.

14 listopada Mały Samorząd Uczniowski oraz część klasy 3A została zaproszona do Domu Opieki dla Seniorów w Wilanowie aby wspólnie świętować 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dzieci obejrzały występ przygotowany przez seniorów a także uczestniczyły we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

 


**********************************
ROK SZKOLNY 2017/2018

DLA ZWIERZAKÓW
Mamy szczęście mieć w naszej szkole wielu miłośników zwierząt. Bez względu na to czy są to małe czy duże zwierzęta, serca naszych uczniów są ogromne.
Dwie uczennice z Małej Szkoły postanowiły zorganizować konkursy oraz zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska.
Anna Krynicka z klasy II jest wielką miłośniczką kotów. Jej propozycją jest konkurs „Kot marzeń”. Przyjaciółką zwierząt jest również Zofia Kowalska z klasy III, której propozycją były konkursy dotyczące zwierząt, jak również przyczyniła się Ona do zorganizowania zbiórki na rzecz schroniska. W związku z tym, iż w naszej szkole znajdzie się zarówno fan kotów, psów, jak i wielu innych zwierząt, postanowiliśmy zorganizować Wam również konkurs „Jesteśmy przyjaciółmi zwierząt”.
Regulaminy konkursów oraz dokładne informacje o zbiórce znajdziecie na stronie i Facebooku naszej szkoły oraz na plakatach znajdujących się na terenie Małej Szkoły 103.