#CodeWeek2019 – Tydzień Kodowania w SP103

Tydzień Kodowania w Sp 103 już trwa! Zapraszamy do obejrzenia naszej zaKodowanej Galerii 🙂 chcemy podzielić się z Państwem najlepszymi kadrami z naszych zajęć 🙂 to dopiero początek – będzie ich dużo więcej!
Aktywny link

zaKODOWANA GALERIA


Szanowni Państwo,
z radością informujemy o zbliżającej się siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2019), która odbędzie się w terminie 5 – 20 października 2019 roku.
CodeWeek to radosne wydarzenie społeczne, którego celem jest promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.
W załączonych materiałach znajdą Państwo listy Macieja Kopcia Podsekretarza Stanu w  Ministerstwie Edukacji Narodowej i Marka Zagórskiego Ministra Cyfryzacji, zachęcające do zaangażowania się w #CodeWeek2019.

Europejski Tydzień Kodowania to… wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.  

Po co uczyć dzieci programowania? Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii – programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą.

Programowanie to frajda! Na kogo liczymy najbardziej – oczywiście na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bez Was nic się nie uda

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu promującego CodeWeek 2019, który przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję – http://koduj.gov.pl/spot_cw/!
Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej http://koduj.gov.pl/, a także profilu CodeWeek PL na portalu Facebook (https://www.facebook.com/CodeWeekPL/). Dzięki nim mogą być Państwo na bieżąco z informacjami na temat tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania.