KLASY O – III

ROK SZKOLNY 2019/2020

11 X 2019 r. odbyła się uroczystość „Ślubowania” klas pierwszych.
(Agnieszka Witkowska)

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem
Dnia 19 września 2019 r. klasa 1a uczestniczyła w spotkaniu z Wojciechem Widłakiem, autorem książek dla dzieci. Po spotkaniu czytaliśmy w klasie jedną z książek autora pt. „Wesoły Ryjek”. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne ilustrujące przygody Pana Kuleczki oraz Ryjka.
(Agnieszka Witkowska)


W piątek 20 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata, której celem jest uprzątnięcie naszej najbliższej okolicy oraz wypracowanie w młodym pokoleniu nawyku dbania o otaczające nas środowisko.

W ramach tej akcji uczniowie Małej Szkoły przygotowali prace plastyczne pod hasłem tegorocznej akcji „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”, dodatkowo uczniowie klas 2 i 3 wraz wychowawcami postanowili posprzątać naszą najbliższą okolicę za co bardzo im DZIĘKUJEMY 🙂
(Ewa Kołacz)

———————————————————————————————————–

ROK SZKOLNY 2018/2019

Lekcja o smogu w IIIc
(Paulina Bagińska)

IIIc na warsztatach musicalowych
(Paulina Bagińska)

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wszystkie klasy w naszej szkole świętowały ten dzień kolorowymi przebraniami w kolorach kwiatów, które symbolizowały poszczególne grupy. Między innymi klasa 1c była czerwona jak tulipany, klasa 2a żółciutka jak podbiał. To był piękny kolorowy dzień w naszej szkole.

Hiacynty z klasy Ob, która wzięła udział w konkursie „Zwiastuny wiosny” oraz udekorowała swoją salę z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
(Elżbieta Kozioł)

Klasę IIIc miała przyjemność gościć Panią Małgorzatę Kwiatkowską. Dzieci dowiedziały się czym jest skóra człowieka, jakie pełni funkcje oraz jak należy o nią dbać.
(Paulina Bagińska)

21 lutego 2019 r. klasa 3a, 3b i 3c uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Ośrodka Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie. Tam uczniowie wykonywali zegary, uczyli się tańczyć i piekli kiełbaski.
(Agnieszka Witkowska, Grażyna Maziarek i Paulina Bagińska)

Koło muzyczno – teatralne.
(Paulina Bagińska)
W małej szkole prężnie działa koło muzyczno- teatralne. Uczestnicy zajęć pokazali już cztery przedstawienia:

„Zamieszanie w krainie bajek”

„Świąteczna bajka”

„Cztery pory roku”

„Dr Zdrówko i Dr Witaminka na straży zdrowia”

Mali aktorzy zaprezentowali się przed swoimi rodzinami, kolegami i koleżankami ze szkoły oraz pobliskich przedszkoli.

Spotkanie z Joanną Olech.
(Paulina Bagińska)

Uczniowie z klasy IIIc mieli przyjemność poznać autorkę książek dla dzieci, Panią Joannę Olech

Wizyta w Straży Pożarnej.
(Paulina Bagińska)

klasa IIIc poznała niezwykle odważnych strażaków, którzy opowiedzieli o swojej niebezpiecznej pracy oraz udzielili dzieciom cennych wskazówek, z których mamy nadzieję, nigdy nie będą musieli skorzystać.

Uczniowie z klas III odwiedzili rodzinne strony Fryderyka Chopina.
17 października 2018 r. klasy trzecie pojechały na całodniową wycieczkę autokarową. Najpierw uczniowie poznali historię kolejki w Sochaczewie. Potem zatrzymaliśmy się w Granicy i dzieci wzięły udział w grach terenowych. Następnie pojechaliśmy do Żelazowej Woli, gdzie uczniowie poznali życie i twórczość Fryderyka Chopina.
(Agnieszka Witkowska, Paulina Bagińska, Grażyna Maziarek)

Fabryka bombek.
25 października klasa 3a i 3c pojechały na wycieczkę do Józefowa do fabryki bombek „Silverado”. Tam dzieci własnoręcznie ozdabiały bombki i oczywiście dowiedziały się, jak wygląda proces ich powstawania.
(Agnieszka Witkowska, Paulina Bagińska)

Teatr Palladium.
(Paulina Bagińska)
klasa IIIc miała przyjemność obejrzeć piękny balet „Dziadek do orzechów”

Przedstawienie WALENTYNKOWE w wykonaniu klasy 1b
(Elżbieta Puchalska)

22 stycznia 2019 r. klasa 3a była w Muzeum Etnograficznym na lekcji pt. „Sztuka przetrwania”. Uczniowie zdobyli wiedzę o tym, jak żyją Inuci, wykonali makietę przedstawiającą krajobraz arktyczny, a na koniec sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę.
(Agnieszka Witkowska)

 

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka w 3a
21 stycznia 2019 r. klasa 3a zaprosiła babcie oraz dziadków na klasową uroczystość z okazji ich święta.
(Agnieszka Witkowska)

Jasełka w klasie 1b
(Elżbieta Puchalska)

20 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 3b wraz z nauczycielkami zaprosili swoich bliskich na przedstawienie pt.„Świąteczne zwyczaje”.
(Grażyna Maziarek)

6 grudnia klasa 3b wybrała się poszukiwania św. Mikołaja. Tego, najlepszego ze świętych, znaleźliśmy w Teatrze 6.piętro. Obdarował nas słodkościami i zaprosił na przedstawienie pt. „Muzyczna gwiazdka”.
(Grażyna Maziarek)

W listopadzie 2018 r. uczniowie z klas trzecich mieli przyjemność gościć młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola nr 362. W ramach cyklu zajęć pt. „Wdzięczni za niepodległość” klasa 3b przygotowała przedstawienie teatralne ilustrujące najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Potem nasi mali goście razem z uczniami klasy 3a wykonywali prace plastyczne. W ten sposób powstało godło Polski. Wszyscy świetnie się bawili.
(Agnieszka Witkowska)

16 listopada 2018 r. o godz.10.00 odbyło się przedstawienie pt.”100 LAT NIEPODLEGŁEJ” , na które uczniowie klasy 3b zaprosili koleżanki i kolegów z „małej” szkoły i dzieci z Przedszkola nr 326.
(Grażyna Maziarek)


21 września 2018 r. klasa 3a uczestniczyła w akcji „Sprzątanie świata”. W ramach zajęć pt. „Odpadów nie segregujesz – środowisko lądowe trujesz”, które poprzedzały to wydarzenie uczniowie wykonywali piękne prace.

(Agnieszka Witkowska)

Dzień Dobrego Jedzenia w klasie 3a
(Agnieszka Witkowska)

Francuskie kanapki w klasie 1c 
(Martyna Samuś)

Klasy 0a i 0b obchodziły Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Promowanie dobrych nawyków żywieniowych, regularne spożywanie posiłków to główne cele tej akcji. Wspólnie przygotowaliśmy  kanapki z kuchni rosyjskiej, która jest dość zbliżona do polskiej. Dzieci prześcigały się w pomysłach, królowały dekoracje z warzyw. Smaczne i zdrowe śniadanie wszyscy degustowali z wielkim apetytem.


W MAŁEJ 103
szyjemy, wycinamy, zawijamy, przyklejamy… tworzymy, uczymy się i bawimy

UCZNIOWIE MAŁEJ 103 MIELI PRZYJEMNOŚĆ SPOTKAĆ SIĘ Z PANEM MATEUSZEM BORKIEM- POLSKIM DZIENNIKARZEM I KOMENTATOREM SPORTOWYM ORAZ PROMOTOREM BOKSU.

ROZSTRZYGNĘLIŚMY KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

W konkursie „Mój zeszyt” wyróżniono zeszyty:

Klasy  1: Kieszek Małgorzata, Wasiak Antonina, Polkowski Bartłomiej

Klasy 2: Łysiak Hanna, Opolski Gustaw, Gertruda Ewa

Klasy 3: Wilimowicz Alicja, Trochonowicz Natlia, Krawczyk Matylda

Konkurs „Kot marzeń”:

Jarmuż Jakub, klasa 1

Kaczorowska Maria, klasa 2

Ścieżka Jakub, klasa 3

Plakat „Jesteśmy przyjaciółmi zwierząt”:

Klasy 1b, 2a, 3d

Świetlicowy konkurs plastyczny „Kartka wielkanocna”:

1 miejsce: Krawczyk Matylda

2 miejsce: Kaczorowska Maria

3 miejsce: Bogdan Jakub

Zwycięzcom gratulujemy!

Zachęcamy do udziału w innych konkursach.

II ETAP SZKOLNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA
onkurs Pięknego Czytania  przeznaczony był dla klas II –III. Celem konkursu było rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci,  rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz motywowanie do czytania i stworzenie możliwości prezentacji własnych możliwości. Konkurs odbył się w dwóch etapach. Do drugiego etapu  przeszli uczniowie, którzy zostali mistrzami pięknego czytania w swoich klasach. W bibliotece odbył się drugi etap. Uczniowie mieli możliwość wyboru książki i fragmentu do przeczytania i zaprezentowania przed komisją, która oceniała wyrazistość, płynność, bezbłędność czytanych tekstów oraz  dykcję  i interpretację czytanego tekstu.

Wyniki konkursu:

 Mistrzami Pięknego Czytania w klasach drugich zostali:
Antonina B. kl. 2a, Jagoda Ł. kl. 2a, Jagna W. kl. 2b, Jerzy Z. kl. 2c, Anna A. kl. 2c

Mistrzami Pięknego Czytania w klasach trzecich zostali:
Aleksandra K kl. 3c, Roksana O-K. kl. 3b, Kacper M. kl. 3d

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy!

3B W SZKOLE AMERYKAŃSKIEJ NA SPEKTAKLU „PIĘKNA I BESTIA”
W piątek (23 marca 2018 r.) klasa 3b pojechała na wycieczkę do American School w Konstancinie, by obejrzeć spektakl „Piękna i Bestia” w języku angielskim. Przedstawienie było przygotowane przez kilkudziesięciu uczniów w/w szkoły. Niestety ze względów ochrony praw autorskich nie mamy zdjęć z przedstawienia , ale zapewniamy, że nam się podobało. Za to dzięki uprzejmości jednego z nauczycieli w Szkole Amerykańskiej (przy okazji rodzica ucznia klasy 3b) mogliśmy obejrzeć szkołę, a to co zobaczyliśmy podczas ekspresowego zwiedzania prezentujemy na zdjęciach. Uczniów zadziwił kompostownik oraz olbrzymia biblioteka.
Serdecznie dziękujemy rodzicom Julka za pomoc w organizacji tej wycieczki.

KLASA 3D ORAZ 2A GOŚCIŁY LEKKOATLETÓW
Klasa 3D miała przyjemność gościć Panią Agnieszkę Krukowską – Haouem z synem Marcinem Krukowskim – polskich lekkoatletów specjalizujących się w rzucie oszczepem. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie z klasy 2A. Pani Agnieszce oraz Panu Marcinowi BARDZO DZIĘKUJEMY za poświęcony nam czas.

3D W KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW

„MAŁY BANKIER” – MATEMATYKA NA WESOŁO W KLASIE 2C
Dobrze jest z dziećmi rozmawiać o pieniądzach, ale każdy wie, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. Banknoty- złotówki w banknotach do celów edukacyjnych pozwalają na zapoznanie się z polską walutą oraz na różnorodne zabawy związane z płatnościami i liczeniem.

KLASA 3D WYBRAŁA SIĘ Z WIZYTĄ DO MUZEUM ŁOWIECTWA I JEŹDZIECTWA NA ZAJĘCIA „ŚRODOWISKO A WYGLĄD ZWIERZĄT”.

ZAJĘCIA SZACHOWE w klasie 2c i 3 c Martyna Równa-Witczuk

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH W TAJNEJ KWATERZE ŚW. MIKOŁAJA

ZAJĘCIA RĘKODZIELNICZE W KLASIE 2 c. Tworzenie wisiorków z koralików.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE – klasa 2c.  Jeżyki.

LEGENDY WARSZAWY
Uczniowie klas trzecich Małej Szkoły uczestniczyli w warsztatach poświęconych legendom Warszawy. Podczas słuchania opowieści wcielali się w postacie w nich występujące i z zaangażowaniem odtwarzali swoje role. To były bardzo interesujące zajęcia.

LEKCJA TERENOWA KLASY 3C NA JEZIORKU CZERNIAKOWSKIM

DZIECIAKI KODUJĄ
W roku szkolnym 2016/2017 cztery klasy młodsze rozpoczęły udział w trzyletniej innowacji pedagogicznej „Z głową przy komputerze”. Kodowanie dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
Obecnie wszystkie klasy II i III biorą udział w innowacji. Dzieci uczą się logicznego myślenia, rozwiązują problemy, są twórcze w swoich działaniach, a przy tym doskonale się bawią nie odczuwając trudów programowania. W przyszłym roku szkolnym zaprosimy do kodowania także obecne klasy I.

Oto czym się zajmowaliśmy.

MAŁY PRZYJACIEL WARSZAWY
Nauka w szkole, która nosi imię Bohaterów Warszawy oraz życie w stolicy zachęca do poznawania miasta, legend z nim związanych, jego historii oraz udziału w bieżących wydarzeniach. Nasi drugoklasiści już kolejny rok odwiedzają ciekawe zakątki stolicy,
a nauczyciele współpracując z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy umożliwiają im zdobywanie odznak Małego Przyjaciela Warszawy.

z facebook’a 27.10.2017
Wielkie emocje w meczu o III miejsce turnieju w piłce nożnej. Bezkompromisowa walka, zmienne sytuacje i to co najważniejsze, grad goli. Po zaciętym meczu prowadzonym w czystej, sportowej atmosferze III A pokonała klasę III B 4 – 2. W listopadzie początek mistrzostw w unihokeja.
Tomasz Zacharzewski.

z facebook’a 22.10.2017
Mistrzem „Małej” SP 103 w piłce nożnej została klasa III d, wygrywając po zaciętym meczu z klasą III c 4 – 3. Najlepszym strzelcem: Aleks P z klasy III d, punktacja asysty
+ bramki Jakub B z klasy III d.
T.Z