KLASY IV – VIII i GIMNAZJUM

ROK SZKOLNY 2018/2019

10 czerwca br. odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Niemieckiej.
Germaniści wraz z uczniami przygotowali wiele atrakcji, które miały na celu przybliżyć kraje niemieckojęzyczne, zwyczaje, znane osoby, potrawy, muzykę itp. z Niemiec, Austrii, Szwajcarii,  i Lichtensteinu (DACHL).
W programie były prezentacje klasy 3c, 7c i klas ósmych (m.in. Zjednoczenie Niemiec, J.W.von Goethe, F.Nietzsche, samochody niemieckie) połączone z konkursami. Odbył się mini koncert uczennicy z klasy 7b (Julia Mańkowska), degustacja potraw.
Uczniowie przygotowali wiele kolorowych plakatów i ciekawostek o krajach DACHL.
Impreza cieszyła się zainteresowaniem, było zarówno pouczająco jak i na wesoło.
Dziękujemy! Vielen Dank!


Klasy IV rozegrały z okazji Dnia Dziecka turniej w Dwa ognie. Wszystkie klasy walczyły o wygraną, ale najlepsza okazała się klasa

IVd – I miejsce
IVa – II miejsce
IVb – III miejsce
IVc – IV miejsce

Gratulujemy wszystkim i w nowym roku szkolnym zapraszamy na kolejne turnieje.
(Aneta Wójcik)

Dzięki uprzejmości taty Oli uczniowie klasy 6b mogli przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
(Sławomir Joński)

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W BADMINTONA
IV MIEJSCE DZIEWCZĄT
Zawodniczki:
Iga N.
Zuzanna G.
Opiekun:
Sławomir Joński

W dniu 21.03 dziewczynki i chłopcy reprezentowali szkołę w Mistrzostwach Mokotowa w pływaniu w ramach Warszawskiej Olimpiady w kategorii Dzieci. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 307 przy ul. Barcelońskiej. Szkołę reprezentowali:

Pola J. z klasy 4d
Alicja W. z klasy 4d
Jakub Ś. z klasy 4c
Helena D. z klasy 5d
Matylda J. z klasy 6c (III miejsce w stylu dowolnym w swojej kategorii wiekowej)
Antonina S. z klasy 6b (I miejsce w stylu klasycznym w swojej kategorii wiekowej)
Kacper M. z klasy 6c
Aleksander O. z klasy 6c
Magda C. z klasy 7c
Antonina E. z klasy 7c
(Aneta Wójcik)

TURNIEJ SKOKÓW PRZEZ SKAKANKĘ

Nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają na kolejne wyzwania ze skakanką. Ogłaszamy marzec miesiącem skakanki.

Po ubiegłorocznym dużym zainteresowaniu skokami przez skakankę ogłaszamy ponownie konkurs skoków. 

Regulamin II edycji turnieju skoków przez skakankę.

Zapraszamy do kolejnego bicia swoich własnych rekordów.


W środę 19.02 gościliśmy w Dużej Szkole Przedszkole nr 299 Przy Bernardyńskiej Wodzie.

Dla najmłodszych nauczyciele wychowania fizycznego oraz Samorząd Uczniowski przygotowali zabawy sportowe. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu oprowadzili najmłodszych po szkole.
Organizatorzy
Aneta Wójcik
Sławek Joński

Wyniki konkursu

I MIEJSCE   Emilka G., Julia K., Oliwia G., Amelia P., Maja G., Zuzia M., Nina P., Matylda J. z klasy 6c      ( KABARET )
II MIEJSCE   Nadia W. z klasy 4c     ( ŚPIEW )
III MIEJSCE   Marysia J. z klasy 6b   ( WIERSZ )
IV MIEJSCE   Hania C., Blanka i Dobrawa K. z klasy 4b   ( TANIEC )
V MIEJSCE   Oliwia R., Ada H. z klasy 6b  ( ŚPIEW )
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne nagrody
Organizatorzy
Sławomir Joński
Aneta Wójcik


SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO KLAS VII – III GIM

W konkursie udział wzięło 16 uczniów, a najlepszymi w tym roku szkolnym zostali: 
Wyniki 
I miejsce AREK Z. klasa 3a gim
II miejsce KACPER K. klasa 8c
III miejsce  KUBA K. klasa 3a gim
IV miejsce MATEUSZ P. klasa 8c
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejny turniej.
(Aneta Wójcik)

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego klas 4-6
Wyniki

I MIEJSCE – WIKTOR CZ. KL. 6A
II MIEJSCE – KACPER B. KL. 6C
III MIEJSCE – MACIEK Ł. KL. 5D
IV MIEJSCE – BORYS E. KL. 4D
(Sławomir Joński)


Mistrzostwa Mokotowa

W dniu 18.01.2019 r grupa dziewcząt reprezentowała szkołę w Mistrzostwach Mokotowa w koszykówce dziewcząt w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej nr 272 przy ul. Piaseczyńskiej. Szkołę w zawodach reprezentowały:
Zosia B. z IIIc Gim
Ola B. z IIIc Gim
Maja K. z IIIc Gim
Zuzia P. z IIIc Gim
Julia Ż. z IIIb Gim
Eleni P. z IIIb Gim
Zosia F. z VIIIa
Inga S. z VIIIa

Klasa 6b w Muzeum Warszawy
(Sławomir Joński)

Mistrzostwa Mokotowa w unihokeja w kategorii młodzież
Dziewczęta reprezentowały szkołę w Mistrzostwach Mokotowa, które odbyły się Szkole Podstawowej nr 85 przy ul. Narbutta. Udało się nam wyjść z grupy i awansować do półfinału. Szkołę w zawodach reprezentowały uczennice:

1. Zofia B. 3c gim
2. Ola B. 3c gim
3. Zofia E. 3c gim
4.  Viktoria K. 3c gim
5. Maja K.  3c gim
6. Zofia  M. 8b
7. Kasia M. 3c gim
8. Aleksandra P. 8c
9. Zuzanna P. 8c
10. Zuzanna P. 8c

Lekcja pokazowa baseballa.
W dniu dzisiejszym 14.11 na 2 i 3 godzinie lekcyjnej klasy 4 wzięły udział w lekcji pokazowej poprowadzonej przez trenerów z Warszawskiego Uczniowskiego Klubu Baseballowego Centaury, który prowadzi zajęcia na obiektach Szkoły Podstawowej  nr 205  przy ul. Spartańskiej.
(Aneta Wójcik)

Europejski Dzień Dobrego Jedzenia.
8 listopada w czwartek podczas drugiej godziny lekcyjnej uczniowie przygotowywali smaczne śniadanie. W tym roku klasy miały możliwość poznać różne kuchnie europejskie. Mamy nadzieję, że będzie to dobry codzienny nawyk 🙂
(Aneta Wójcik)

Poznajemy warszawską drogę do niepodległości – 6b.
Odwiedziliśmy miejsca związane z obchodami 100 – lecia odzyskania niepodległości. Zobaczyliśmy Warszawę dwudziestolecia międzywojennego oraz poznaliśmy sylwetki najważniejszych postaci tego okresu na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim.
(Sławomir Joński)

W dniu 12 października klasa V b odwiedziła Powązki Wojskowe.
Po uzyskaniu zgody od  Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa wspólnie z klasą V d przystroiliśmy w barwy narodowe groby Powstańców Warszawskich ze zgrupowań „Kryska”, „Gurt”, „Bełt” i „Leśnik”. Ponadto zapaliliśmy znicze na mogiłach Powstańców. Odwiedziliśmy też inne groby obrońców naszej ojczyzny.  W tym bohaterów z naszych podręczników „Zośki”, „Alka” i „Rudego”. Dziękujemy za pomoc Panu dr. Piotrowi Oleńczakowi, który zajmuje się opieką nad cmentarzami wojennymi za udzielenie zgody i pomoc w organizacji tego ważnego przedsięwzięcia. Uczniowie zapewniają, że to dopiero początek naszej pracy na rzecz żołnierskich mogił na Powązkach.
(Jacek Koziatek)

Wycieczka rowerowa do Powsina klasy 6b.
(Sławomir Joński)

79 ROCZNICA UTWORZENIA POLSKIEGO RZĄDU WE FRANCJI
28 września br. uczestniczyliśmy z pocztami sztandarowymi oraz klasą 7a w uroczystościach 79 rocznicy utworzenia Polskiego Rządu we Francji, którego premierem i naczelnym wodzem był  gen. Władysław Sikorski. Organizatorem uroczystości był p. pułkownik Włodzimierz Cieszkowski , były żołnierz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starówce. Następnie delegacje ze szkół złożyły kwiaty na grobach twórców II RP w podziemiach katedry. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie mogliśmy zwiedzać całe muzeum.
Została nam  moc wrażeń i przeżyć oraz ogromny szacunek dla ludzi, których historię nam przybliżono.
(Aneta Wójcik)

W dniu 19 września odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Biegach Przełajowych.
Szkołę w zawodach reprezentowało 26 osób (12 dziewczynek i 14 chłopców z klas IV – VIII i gimnazjum). Najlepsze wyniki  zdobyli:

Dominik M. 8a  III miejsce na Mokotowie
Karina P.  5a  III miejsce na Mokotowie
Klaudia L. 7c  VII miejsce na Mokotowie
oraz
Weronika W. 4b IV miejsce na Mokotowie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Dominikowi, Karinie i Klaudii życzymy powodzenia na Mistrzostwach Warszawy 4 października.

(Aneta Wójcik)

ROCZNICA NAPAŚCI WOJSK BOLSZEWICKICH NA POLSKĘ
W dniu 17 września 2018 roku obchodziliśmy 79 rocznicę napaści wojsk bolszewickich na Polskę. W związku z tym Warszawska „Solidarność” Oświatowa po raz kolejny zaprosiła dyrektorów, nauczycieli, uczniów stołecznych szkół do udziału w uroczystości patriotycznej. Obchody tej rocznicy odbyły się pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie przy Skwerze Matki Sybiraczki na Muranowie, gdzie przybyło wiele szkół z pocztami sztandarowymi. My również braliśmy udział w tej uroczystości z pocztami sztandarowymi oraz klasą 7a. W ramach uroczystości odbyła się wspólna modlitwa oraz składanie wieńców, kwiatów i zniczy na podkładach kolejowych Pomnika symbolizujących miejsca kaźni i łagrów na wschodzie.
(Aneta Wójcik)


ROK SZKOLNY 2017/2018

UCZNIOWIE KLASY 7A „WESZLI W SKÓRĘ” NAUKOWCÓW I STARALI SIĘ ODKRYĆ CO ZNAJDUJE SIĘ W ZAMKNIĘTYCH PUSZKACH. Cztery zespoły „Misie”, „Szyszki”, Hyper Team” oraz „Kluski Leniwe” za pomocą potrząsania, turlania, podrzucania, wąchania, nasłuchiwania ustaliły zawartość puszek. Czasem zespoły były zgodne w swoich ustaleniach, a czasem zupełnie odmienne w swoich wnioskach. Kto miał rację? Co było w puszkach? Czy udało im się dociec prawdy?Niestety nie wiemy… Poczuli się jak prawdziwi naukowcy, którzy odkrywając COŚ nie wiedzą nigdy jak bardzo zbliżyli się do prawdy. Zajęcia prowadziły P. Karolina Wajer geografia oraz Aneta Hordyj biologia. Wkrótce następne warsztaty dla młodych ciekawych świata odkrywców 🙂

ZAJĘCIA SZACHOWE W KLASACH 4-TYCH. Zajęcia szachowe odbywają się w czwartki w godzinach 13.34-14.30 w budynku szkoły przy ul. Limanowskiego 9. W zajęciach uczestniczą uczniowie klasy 4d i 4a.

ZAJĘCIA KOŁO SCRABBLE odbywa się we wtorki w godz.7.45-8.45 w budynku szkoły przy ul. Limanowskiego 9. W zajęciach uczestniczą uczniowie klasy 4c. Oprócz gry przypominamy  sobie zasady ortografii, gramatyki, tworzymy anagram, rozwiązujemy zadania i zagadki, a przede wszystkim bardzo dobrze się bawimy, co widać na załączonych zdjęciach 🙂 Opiekun koła : Magdalena Mieszkowska.

Festiwal Piosenki Patriotycznej ,,Zapytaj o Polskę:. W dniu 18.10.2017 Julia Zielińska- uczennica klasy IV c reprezentowała Szkołę podczas  eliminacji do Festiwalu Piosenki Patriotycznej ,,Zapytaj o Polskę,, w kategorii  solistów dla klas IV-VII. Gratulujemy muzycznego talentu i życzymy powodzenia w twórczych działaniach. ?